Voleybol Sahası Yapımı

Voleybol Sahası Yapımı

Voleybol sahası yapılacak alana kompe çesanlı beton atılarak tepsi çekilecektir. Hazırlanan zeminin çevresine tel çit çekilir. Zemine komle akrilik kaplama uygulamsı yapılır. Sahaya aydınlatma için 200 wat let projektörler montajı yapılır. Sahaya voleybol direği ve filesinin montajı yapılarak saha oynamaya hazır hale getirilir.
Voleybol Sahası Yapımı
KONU :Anahtar Teslimi Açık Sistem Voleybol Saha Yapımı Zemin Betonu: Yapılacak sahanın büyüklüğüne göre kalıplar çevresine bağlanır. Alana komple çesan hasırlar yerleştirilir. Çevre tel çitleri için 3mt aralıklarla klavuz (ankraj) boruları konulduktan sonra hazırlanın bu imalata BS 25 hazır beton dökülür. Atılan betonun üzerine helikopter çekilir ve böylece zemin basket halısını sermeye hazır hale getirilir. Demir Aksamı: 3mt aralıklarla hazırlanmış olan klavuz borularına 76/3mm dikey borular kaynak yapılacak ve bunlara 48/3mm alt yatay bağlantı kaynakları yapılacaktır. Her dört köşede yatay borulara diyagonal takviye yapılacaktır. Aydınlatma sistemi için saha uzun kenarlarına 5mt yüksekliğinde toplam 4 adet 76/3mm borulardan oluşan merdiven imal edilecektir. Sahaya 1 adet giriş kapısı menteşeli olarak istenilen yere yapılacaktır. Bütün demir imalatı yapıldıktan sonra, istenilen renkte endüstriyel boya yapılarak konstrüksiyon hazır hale getirilecektir. Fens Teli: Saha etrafı 4mt yüksekliğinde 50x50mm göz aralıklı, 3,5mm içi galvanizli PVC Fens teli (tel örgü) ile çevrilecektir. Fens teli gerdirilerek bağlantıları yapıldıktan sonra uzun kenarlarına 4, kale arkalarına 5 sıra, 5mm kalınlığından oluşan çelik gergi halatı çekilerek klemenslerle bağlantıları yapılacaktır. Aydınlatma: Sahanın yanlarında bulunan 5myüksekliğindeki alana belli aralıklarla 4 adet 100W LET projektörler karşılıklı sağlı sollu olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablo montaj işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir. EPDM zemin kaplama: 15 MM kalınlıkta tenis kortları, basketbol, çok amaçlı sahalar, çocuk oyun alanları ve her tür spor oyunları, antrenman sahaları için kullanılan çok maksatlı bir kaplama sistemidir. Poliüretan ve kauçuk esaslı bu sistem aşınmaya karşı dayanıklıdır. Elastikiyeti ve darbe emme özellikleri yüksek olması çocukların kayma, düşme, zemine çarpma gibi durumlarda yaralanma olasılığını asgariye indirir. Düzgün uygulanmış, kir, pas, yağ ve gevşek tabakalardan arındırılmış temizlenmiş beton veya asfalt zemin üzerine poliüretan astar tatbik edilir.8 mm kalınlığındaki ilk tabaka, SBR granülleri ile poliüretan bağlayıcı karıştırılarak sıcak döküm olarak serilir. İkinci tabaka ultraviyole ve ozon direnci son derece yüksek, özel karışım EPDM kauçuk granülleri poliüretan bağlayıcı ile karıştırılarak ilk tabakanın üzerine sıcak döküm olarak 7 mm kalınlıkta tatbik edilir. Kullanım amacına uygun olarak çizgilerin çizilmesi ile saha oyuna hazır hale getirilir. Spor ekipmanları: Sahaya 1 takım voleybol direği ve filesinin montajı yapılacaktır.
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
Voleybol Sahası Yapımı
SOSYAL MEDYA
AR SPOR HALI SAHA İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Merkez Mah. İslambey Cad. No: 210/A Gaziosmanpaşa / İstanbul Tel : 0212 438 49 69 Faks: 0212 438 59 66 Gsm: 0532 228 20 13 E-posta: arspor@arspor.com Web: www.arspor.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Voleybol Sahası Yapımı
Bizi Arayın