Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol yapılacak alana kompe çesanlı beton atılarak tepsi çekilecektir. Hazırlanan zeminin çevresine tel çit çekilir. Zemine komle akrilik kaplama uygulamsı yapılır. Sahaya aydınlatma için 200 wat let projektörler montajı yapılır. Sahaya 1 çift basketbol potası ve filesinin montajı yapılarak saha oynamaya hazır hale getirilir.
Basketbol Sahası Yapımı
Zemin Betonu: Kazı çalışması yapılarak alanın kalıpları bağlanır. Basketbol alana 5-10 cm yüksekliğinde 2-3 no’lu mıcır alanına makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Serilip sıkıştırılan mıcır üzerine çesan hasır bağlanır ve10-15 cm yükseklik sağlayacak şekilde zemine komple beton atılır. Atılan betonun üzerine helikopter çekilir ve böylece zemin akrilik kaplamaya hazır hale getirilir. Demir Aksamı: 3mt aralıklarla hazırlanmış olan klavuz borularına 76/3mm dikey borular kaynak yapılacak ve bunlara 48/3mm alt yatay bağlantı kaynakları yapılacaktır. Her dört köşede yatay borulara diyagonal takviye yapılacaktır. Sahanın dörtkenarındaki dikey borulara uygun Aralıklarda 76x3mm kalınlığında dikey takviye boruları kaynatılacaktır. Aydınlatma sistemi için saha uzun kenarlarına 5mt yüksekliğinde toplam 4 adet 76/3mm borulardan oluşan merdiven imal edilecektir. Sahaya 1 adet giriş kapısı menteşeli olarak istenilen yere yapılacaktır. Bütün demir imalatı yapıldıktan sonra, istenilen renkte endüstriyel boya yapılarak konstrüksiyon hazır hale getirilecektir. Fens Teli: Saha etrafı 4mt yüksekliğinde 50x50mm göz aralıklı, 3,5mm içi galvanizli PVC Fens teli (tel örgü) ile çevrilecektir. Fens teli gerdirilerek bağlantıları yapıldıktan sonra çevresine 3 sıra, 5mm kalınlığından oluşan çelik gergi halatı çekilerek klemenslerle bağlantıları yapılacaktır. Aydınlatma: Teniskortun yanlarında bulunan 5 m yüksekliğindeki alana belli aralıklarla 4 adet 150 W LET projektörler karşılıklı sağlı sollu olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablo montaj işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir. Zemin Kaplaması: • Beton zeminin basınçlı su ve hava kompresörü ile temizlenmesi. • Beton üzerine dolgu malzemesi (Cushion Avrylic Resurfacer) uygulamasının yapılması • Dolgu üzerine 2 kat akrilik renk katı (Acrylic Precoat) uygulanması • Akrilik kaplaması yapılmış zemin üzerine basket oyun çizgilerinin çizilmesi. Cushion; Su bazlı akrilik bağlayıcının 0,5mm-1,0mm ince granül veya 1,0mm-2,0mm kalın granüllü iki tip kauçuk ile karışımından hazırlanan zemin kaplama malzemesidir. Zemine esneklik kazandırmak için kullanılır. Cushion Sistem sırasıyla Resurfacer ( Dolgu Katı ), ince granüllü cushion ve son kat boya uygulamasından oluşur. Standart sisteme nazaran daha esnek bir yapıya sahiptir. Bu sayede daha konforlu ve sağlıklı bir oyun sağlar. Tenis kulüpleri, basket, oteller, üniversiteler, toplu konut spor alanlarında vs. tercih edilir. Spor ekipmanları: Basketbol için tek direk 15mm cam panyalı 1 çift pota ve filesinin montajı yapılacaktır.
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
Basketbol Sahası Yapımı
SOSYAL MEDYA
AR SPOR HALI SAHA İNŞAAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Merkez Mah. İslambey Cad. No: 210/A Gaziosmanpaşa / İstanbul Tel : 0212 438 49 69 Faks: 0212 438 59 66 Gsm: 0532 228 20 13 E-posta: arspor@arspor.com Web: www.arspor.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Basketbol Sahası Yapımı
Bizi Arayın