TÜRKİYE’DE HER YERDE

KARACASPORT HALI İNŞAAT TEKSTİL. SAN ve TİC.LTD.ŞTİ’i; GİYİMKENT’de yüzde yüz Türk Sermayesi ile kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar sentetik çim, kapalı halı saha, tenis kortu, voleybol ve basketbol sahaları yapan Karacasport günümüzde; tercübeli ve deneyimli çalışan 15 ekiple Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde, ilinde, ilçesinde spor tesisleri kurmuştur. 50’den fazla ülkeye yaptığı ihracat ile sektörün güçlü markası haline gelmiştir.

Vizyonumuz & Misyonumuz

bkr3-2es

İnşaat sektöründe saygın bir firma olarak tanınmak, yurtiçinde ve dışında nitelikli ve kalıcı yapılara imza atmak , bunu da yaparken inşaat sektöründeki tüm ürün , metot ve imalat gelişmeleri ile inşaat teknolojilerini takip etmek , öğrenme ve uygulama ortamları yaratarak çağın gerektirdiği çevreye saygılı ve koruyucu yapıların da Türkiyede çoğalmasına ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmaktır.

Kurumsal Değerlerimiz

Çağı yakalamanın, teknolojiye yapılan yatırımlarla mümkün olacağı düşüncesini ilke edinen ve daima müşteri memnuniyetini temel alarak faaliyetlerini gerçekleştiren Karacasport, daha kaliteli ve yaygın hizmet amacıyla satış ve pazarlama çalışmalarını sürdürmektedir. Yıllardır Avrupa’daki modern spor tesislerinin özlemini çeken spor severlerimizin bu hasretini gidermek için çok yoğun bir çalışma ile ülkemizin her tarafında yüzlerce tesis inşaa etmiştir. Firma olarak ilkemiz;en kaliteli malzemeyi en ucuza müşterimize sunmak, bunu yaparken de yapılan tesislerin insan sağlığı ve çevreye uygunluk şartlarına dikkat etmektir. Sahalarda kullandığımız Halılar (ISO) kalite belgeli, FIFA ve UEFA test sertifikalı ,Sanayi ve Ticaret Bakanlığı onaylı olup bunları teknik şartnamede ve garanti belgelerimizde teyid etmekteyiz. Geçen her zaman içersinde kendimizi geliştirerek başarılarımızı korumaya çalışırken inşaat sektöründe bir çok çalışmaya imzamızı atmış bulunmaktayız.

Kalite Politikamız

_30558000

Faaliyetlerimizde kazandığımız / kazanacağımız bilgi birikimi, organize olma kabiliyetini ve mevcut ortamda teknolojinin sunduğu olanakları verimli bir şekilde kullanmaktır. Konularında iyi yetişmiş , Deneyimli insan kaynağı ile çalışarak , tasarımda , yapımda , montajda ve iş yönetiminde kaliteyi ve verimliliği ön plana almak , taahhüdümüz altındaki projeleri ZAMANINDA ve KALİTELİ bir şekilde yürürlükteki mevzuat ,şartname ve standartlara uygun olarak tamamlamaktır.

Halı Saha ve Faydaları

Halı saha toplumun en iyi bir şekilde günlük sporunun ve eğlencesinin yapıldığı futbolun alt yapısını oluşturduğu çocukların futbolla tanıştığı yerdir. Halı saha futbolun sevildiği yer olmasına karşılık iyi bir ticaret alanıdır. Halı saha Türkiye’de en çok tercih edilen spor tesissidir.

Halı saha çocukların kötü alışkanlıklardan alı koyar. Halı saha topluma sporu sevdirir. Halı saha insanı dinç ve zinde durmasını sağlar. Halı saha insanın insan ilişkisini düzeltir. Halı saha insanın azmini arttırır. Halı saha arkadaş ilişkisini güçlendirir ve bir birine güveni sağlar. Halı saha insanlar arasında paylaşımı güçlendirir. Halı saha böylece toplumun hayatında önemli bir yer tutar. Ticari olarak da halı saha iyi bir gelir kaynağı sağlar.

Kapalı Halı Saha Bakımı

Kapalı halı saha yapıldıktan sonra işletme yapan firmalar halı sahalara hiç bakım yaptırmıyorlar. Halı sahalar kışın kar ve rüzgar vs. gibi doğal etkilere maruz kalmaktadır. Örneğin nasıl arabanızın, evinizin, elbisenizin vs. bakımını yapıyorsanız halı sahanında bakımını yapmanız gerekmektedir. Kışın bir çok halı sahalar çöküyor yıkılıyor brandası yırtılıyor. Kışa girmeden önce halı sahaya bilir kişi çağırıp halı sahanın demir aksamını, brandasını, tellerini ,ağını kontrol eddirip halı sahanızın bakımını yaptıra bilirsiniz. Kışa girmeden önce özellikle halı sahanın brandasını yıkayıp karın kolayca kaymasını sağlamış olursunuz. Halı sahanın brandası toz ve kirlendiği için kışın karın kaymasını engeller ve halı sahanın üzeri kar toplar buda ağırlık yaparak halı sahanızın çökmesine sebep olur. Halı sahanızın demir aksamında kırılmış, paslanmış ve boyasız yer var ise bunları boyamak ve gerekirse takviye demir ile güçlendirmek gerekir.

Halı Saha Yapımı ve Önemli Hususlar

 1. Halı saha şehir merkezi ya da şehir merkezine yakın yere yapılmalıdır. Halı saha yaptırmak için yerinizin özellikle kolay ulaşılabilir bir konumda olması ve halı sahaya toplu taşıma araçlarının gidişinin iyi bir güzergah üzerinde bulunması önemlidir.Halı sahada maç sonrası yorgun argın olan kişilerin evine kolay bir şekilde gitmesi tercih sebebini artıracaktır. Halı sahalarda Müşteri potansiyeli yüksek bölgeler tercih etmek tesisiniz kârlılığını arttıracaktır.
 2. Halı saha ölçülerine dikkat etmeliyiz. İdeal halı saha ölçüsü 25×45-27×48-30×50 gibi orantılı olması gerekir.
 3. Halı sahanın özellikle kapalı olarak yapılması halı sahanın 4 mevsim çalışması açısından önemlidir.
 4. Halı sahanın Arsası size ait olabileceği gibi arsa kiralayarak üzerine halı saha tesisi kurmakta mümkündür. Ancak kiralama esnasında uzun sureli kiralama yapmaya dikkat edilmesi gerekir.
 5. Halı saha kafeteryasının büyük ve düzenli olması lazımdır.
 6. Halı sahalar genel de taşınmaz olduğu için tesisin iyi kurulması ve halı sahanın sosyal tesislerinin başka sporlar da yapmaya elverişli hale getirilerek insanların ailece vakit geçireceği ortamlar şeklinde tasarlanıp yapılması çeşitliliği artıracak ve müşteri memnuniyeti sağlayacaktır.
 7. Halı saha duş ve soyunma odalarının büyük ve tavana kadar fayans olması lazım.
 8. Halı sahanın duşlarında sıvı şampuan ve sabun olması lazımdır.
 9. Halı sahanın soyunma odalarında saç kurutmak için fön makinası olması gerekmektedir.
 10. Halı saha yapılmadan önce projesi daha önceden hazırlanmalıdır.
 11. Halı sahaya depo ve jeneratör odası ariyeten yapmak lazımdır.
 12. Halı saha da maç esnasında ufak tefek yaralanmalar haliyle olacaktır. Bu durumlara karşı halı sahada ufak bir tedavi odası olması önemlidir acil müdahale açısından.
 13. Halı sahanın yapım aşamasında demir ebatları ve beton ebatlarına dikkat etmek gerekir.
 14. Halı sahanın aydınlatması kapalı halı sahalarda ortadan, açık halı sahalarda yanlardan aydınlık bir şekilde aydınlatılması lazımdır. Halı sahada karanlık kör nokta olmamalıdır.
 15. Halı sahanın tavan ve yan ağları gergin ve yüksek çekilmelidir. Topun tavana değmemesi gerekir.
 16. Halı sahanın tel örgüsü gergin bir şekilde çekilip en az 50×50 göz olmalı ve çelik halatlarla desteklenmelidir.
 17. Halı sahanın zeminine en az 25 cm kırma mıcır kullanılması gerekir. Kullanılan 4 numara mıcırın üzerine 40 tonluk silindir ile ezilmelidir.
 18. Halı sahanın zemininde kullandığımız 1 numaralı mıcır komple mastarlanarak sıfır kotuna getirilmelidir. Halı sahada zeminin düzgünlüğü en önemli detaylardan biridir.
 19.  Yazın halı sahada rahat futbol oynamak için halı sahaya serinletme sistemi yapılması gerekir. Serinletme sistemi halı sahanın sulama bakımını da yerine getirmiş olur.
 20. Halı sahaya 1 adet Skorbort yapılmalıdır.
 21. Halı sahaya serilecek olan suni çim kaliteli ve FİFA olaylı TSE garantili olmalıdır. Kaliteli bir suni çimde futbol oynamak daha güvenli ve zevk verir. Halı sahada özellikle iyi bir suni çim seçimi maliyeti arttıracak ama tercih doğrultusunda halı sahanın diğer sahalara göre fazla iş yapmasına neden olması sağlanacaktır.
 22. Halı sahanın kum ve sbr granül dolgusuna dikkat edilmeli. Kum m2’de 30 kg, sbr granül ise m2’de 8-9 kg makine ile dökülmelidir. Makine ile dökülmeyen halı hasa zemini elle serildiği için dengesiz olur. Buda halı sahalarda sakatlanmalara yol açar.
 23. Halı sahanın üst brandası en az 1100 dtex 650 gr olmalı ve gergin gerdirilmeli.
 24. Halı sahaya gerekir ise servis konulmalıdır.
 25. Halı sahalarda insanların ailece vakit geçirmesi ni sağlamak için maçları tribünden izlerken özellikle kafeterya kısmında çeşit zengin olmalı buradan da bir gelir sağlanma yoluna gidilmelidir.

Halı Saha Yapıldıktan Sonra Yapılması Gereken Hususlar

 1. Halı sahanın suni çim bakımı haftada 1-2 gün fırçalanmalıdır.
 2. Halı saha suni çiminin sbr granül dolgusunun eksik olan yerlerine sbr granül ilave edilmesi gerekir. Halı sahanın kenarlarında toplanan granüller toplanarak özellikle kale önlerine ve orta alana serilmelidir.
 3. Halı sahada sakatlık ve top patlamasın diye uçları kalkan tellere halı bağlanması gerekir.
 4. Halı saha haftada 1-2 kere yağmurlama olarak sulanmalıdır. Yazın bu işi daha sık yapmakta fayda var.
 5. Halı sahanın temizliğine dikkat etmek gerekir. Halı saha içinde sakız, kabuk, mıcır vs. gibi maddeleri temizleyerek halı sahayı devamlı temiz tutalım.
 6. Halı saha duşlarını ve tuvaletlerini deterjanla ovup kir pas kalmayana kadar temizleyip parfüm sıkılması gerekmektedir. Soyunma odalarını havalandırarak pis kokudan arındırılması gerekmektedir. Böylece müşteri memnuniyetini tarttırmış olursunuz. Halı saha hijyenik olmalı özellikle soyunma odaları ve duşların temizliğinin her maç tan sonra düzenli yapılması önemlidir.